دانلود تجهیزات نگهداری و حمل و نقل كالا 47 ص 64 صفحه + zip

دانلود تجهیزات نگهداری و حمل و نقل كالا 47 ص تحقیق تجهیزات نگهداری و حمل و نقل كالا 47 ص مقاله تجهیزات نگهداری و حمل و نقل كالا 47 ص تجهیزات نگهداری و حمل و نقل كالا 47 ص

دسته بندی: مدیریت

فرمت فایل: zip

تعداد صفحات: 64

حجم فایل: 30 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 64 صفحه

تجهیزات نگهداری و حمل و نقل كالا تجهیزات نگهداری كالا وسایل و تجهیزات نگهداری به وسایلی اطلاق می شود كه جهت ذخیره سازی و انباشتن كالا در انبار از آنها استفاده می شود.
وسایل نگهداری كالا در انواع مختلفی است كه هر یك با توجه به كاربرد خاص آن دارای معایب و مزایایی است كه در انتخاب باید به آنها توجه شود.
در نمودار زیر انواع تجهیزات نگهداری كالا در انبار بطور خلاصه و كلی نشان داده شده است.
تجهیزات نگهداری قابل حمل به وسایلی كه جهت نگهداری و جابجایی اقلام در سطح انبار و آمادگاه بصورت واحد بار مورد استفاده قرار می گیرد اطلاق می شود.
تجهیزات نگهداری ثابت (غیر قابل حمل) تجهیزاتی است كه جهت نگهداری و استقرار اقلام در انبار مورد استفاده قرار می گیرد و نصب آنها در انبارها هزینه بر بوده و در صورتیكه بخواهیم آنها را پس از نصب جابجا نماییم مستلزم زمان و هزینه نسبتاً زیادی است.
شرح تجهیزات نگهداری: الف- پالت: سكوی كوچك قابل حملی است كه از آن برای تشكیل واحد بار از كالاهای دارای بسته بندی محكم و منظم، حمل و نقل كالا توسط وسایل حمل واحد بار و ذخیره سازی در انبارها روی هم و یا در قفسه بندی استفاده می شود و در انواع چوبی، فلزی و پلاستیكی از نظر جنس و در انواع دو طرفه و چهار طرفه و یا دو رو و یك رو، دو باله و یا یك باله و پالت مخصوص از نظر طرح و شكل وجود دارند.
پالتها از نظر جنس با توجه به مزایا و معایب آنها و نوع كالا و نوع انبار و نوع اقلیم محل مورد استفاده انتخاب می شوند ولی از نظر طرح با توجه به نحوة ذخیره سازی و وسیله حمل و نقل و … انتخاب می گردند.
از پالتهای مخصوص جهت تشكیل واحد بار، حمل و نقل و ذخیره سازی بسته های مخصوص مانند بشكه استفاده می شود.
ب- باكس پالت: پالت دیوار داری است كه جهت تشكیل واحد بار از بسته های كوچك و ضعیف و یا قطعات نامنظم، شكستنی و … و ذخیره سازی آنها روی هم تا ارتفاع زیاد و حمل و نقل كالا توسط وسایل حمل واحد بار در انبارها و كارخانه ها استفاده می شود.
و در انواع دیواره دار و بدون دیواره و دیوار مشبك و همچنین باكس مخصوص نیز وجود دارند.
از باكسهای مختلف با توجه به نوع كالا استفاده می شود مثلاً برای وسایل باریك و برنده از باكسهای دیواره دار غیر مشبك و جهت اجسامی كه باید دیده شوند از باكسهای دیواره مشبك و جهت كالاهای مخصوص مانند لاستیك از باكسهای مخصوص لاستیك استفاده می شوند.
در باكسهای معمولاً جهت دسترسی آسان به كالای درون آن، یك درب بصورت افقی تا نیمه و یا اینكه یك طرف آنها بصورت باز (بدون دیوار) در نظر گرفته می شود.
ج- زیر چین ها: چهارپایه هایی هستند كه از آنها جهت ذخیره سازی كالا در كف انبار استفاده می شود و معمولاً از كنار هم قرار دادن آنها در انبار یك پارت (قسمت) جهت تشكیل انباشته از كالاها تشكیل می گردد.
كه معمولاً بصورت فلزی با سطح مشبك می باشند.
د- ظروف: محفظه های چوبی، فلزی و یا پلاستیكی هستند كه قابل حمل و نقل توسط دست بوده و از آنها جهت نگهداری و حمل و نقل لوازم و قطعات ریز استفاده می شود.
هالوار: استوانه چهارگوش چوبی است كه از آنها جهت ذخیره سازی اقلام سنگین در كف انبار یا بارانداز استفاده می شود.
و- قفسه بندی: قاب فلزی است كه توسط صف

مطلب مفید دیگر:  برآورد تاثیر مرگ و میرهای ناشی از سوانح و تصادفات رانندگی روی امید به زندگی در بدو تولد و بار اقتصادی دسته مدیریت

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود تجهیزات نگهداری و حمل و نقل كالا 47 ص ” نمودید تشکر می کنیم، در سایت مقاله طلایی انواع فایلها با کیفیت مناسب را می توانید پیدا کنید.

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود تجهیزات نگهداری و حمل و نقل كالا 47 ص – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود تجهیزات نگهداری و حمل و نقل كالا 47 ص;تحقیق تجهیزات نگهداری و حمل و نقل كالا 47 ص;مقاله تجهیزات نگهداری و حمل و نقل كالا 47 ص;تجهیزات نگهداری و حمل و نقل كالا 47 ص

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *