دانلود موانع توسعه بهره وری درایران 26 ص 42 صفحه + zip

دانلود موانع توسعه بهره وری درایران 26 ص تحقیق موانع توسعه بهره وری درایران 26 ص مقاله موانع توسعه بهره وری درایران 26 ص موانع توسعه بهره وری درایران 26 ص

دسته بندی: علوم انسانی

فرمت فایل: zip

تعداد صفحات: 42

حجم فایل: 186 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 42 صفحه

اهمیت بهره وری در شرایطی كه دستیابی به منابع هر روزه سخت تر و گران تر می شود ، از بین رفتن انحصارها و حمایتهای دولتی رقابت شدید دربازارهای جهانی و فرآیند جهانی شدن ، سازمانها را از هر سو تحت فشار قرار می دهد .
افزایش بهره وری یكی از بهترین راهكارهایی است كه می تواند بقاء سازمانها را حفظ كند .
تلاش برای بهبود بهره وری تلاش برای زندگی بهتر افراد و جامعه است .
بهره وری ، نقش كلیدی در تمامی ابعاد اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی جامعه دارد وارتقاء آن دركشور نیازمند آگاهی ، مشاركت تمامی اقشار جامعه ، در كنار خواست و اراده سیاسی و برنامه اقتصادی مناسب از سوی حكومت و دولت است .
منافع كوتاه مدت و بلند مدت بهره وری مانند افزایش تولید ، افزایش صادرات ، بهبود كیفیت ، افزایش رفاه عمومی ، كاهش بیكاری و … در تمامی دنیا به اثبات رسیده است .
تعاریف بهره وری معمول ترین تعریف بهره وری (( ارزش ستاده به داده )) می باشد .
افزایش سطح تولید و خدمات یا بهبود كیفیت و یا اینكه در سطح تولید ،كیفیت استفاده كمتر از منافع و یا انجام هر دوی این كار .
تعریف سازمان همكاری اقتصادی اروپا ( OEEC) : (( بهره وری حاصل كسری است كه از تقسیم مقدار یا ارزش محصول بر مقدار ارزش یكی از عوامل تولید بدست می آید .
بدین لحاظ می توان از بهره وری سرمایه مواد اولیه ونیروی كار صحبت كرد .
)) تعریف سازمان بین المللی كار ( ILO ) : (( بهره وری عبارت است از نسبت ستاده به یكی از عوامل تولید ( زمین ، سرمایه ، نیروی كار و مدیریت ) .
)) تعریف آژانس بهره وری اروپا (EPA ) : (( بهره وری درجه استفاده مؤثر از هر یك از عوامل تولید می باشد .
)) تعاریف متعددی دیگری از سوی سازمانها و محققین ارائه شده است كه می توان یكی از عناصر مشترك آن را استفاده بهینه از منابع دانست .
اما جنبه دیگری كه به آن اهمیت بسیاری به آن داده اند جنبه فرهنگی و اعتقاد و ایمان فراگیر یك جامعه به افزایش بهره وری است .
(( حداكثر استفاده از منابع فیزیكی ، نیروی انسانی و سایر عوامل به روشهای علمی به طوری كه بهبود بهره وری به كاهش هزینه های تولید ، گسترش بازارها ، افزایش اشتغال و بالا رفتن سطح زندگی همه آجاد ملت منجر شود .
)) تعریفی است كه سازمان بهره وری ژاپن (IPC ) ارائه كرده است و به نظر كاملترین تعریف از بهره وری می رسد .
بهره وری صرفا به معنای افزایش تولید نیست .
رویكرد اقتصادی بهره وری مطرح می كند كه از آنجا كه محصول یا ستانده تابع عواملی مانند سرمایه و نیروی كار ، تعمیرات تكنولوژی و … است می باید برای اندازه گیری سطح بهره وری تمامی این عوامل را در نظر گرفت .
نگرشهای دیگری وجود دارد كه عوامل فرهنگی و عواملی كه مستقیما در هزینه های تولید مشخص نیستند در اندازه گیری بهره وری منظور می كنند .
بهره وری امروز یك نگرش اقتصادی ، فنی و فرهنگی نسبت به تولید است ، كه در آن انسان فعالیتهای خود را هوشمندانه وخردمندانه انجام می دهد تا بهترین نتیجه را با كمترین هزینه و در مدت زمان كم بدست آورد .
گرچه بهره وری را بصورت كلاسیك بیشتر در امور اقتصادی تعریف كرده اند ولی می توان مفهوم بهره وری را در همه امور زندگی روزمره تا چرخه عظیم صنعت در ن

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود موانع توسعه بهره وری درایران 26 ص ” نمودید تشکر می کنیم، در سایت مقاله طلایی انواع فایلها با کیفیت مناسب را می توانید پیدا کنید.

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود موانع توسعه بهره وری درایران 26 ص – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود موانع توسعه بهره وری درایران 26 ص;تحقیق موانع توسعه بهره وری درایران 26 ص;مقاله موانع توسعه بهره وری درایران 26 ص;موانع توسعه بهره وری درایران 26 ص

جعبه دانلود

برای خرید و دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *