دانلود مولفه های گزینش نیروی انسانی 17 ص 16 صفحه + zip

دانلود مؤلفه های گزینش نیروی انسانی 17 ص تحقیق مؤلفه های گزینش نیروی انسانی 17 ص مقاله مؤلفه های گزینش نیروی انسانی 17 ص مؤلفه های گزینش نیروی انسانی 17 ص

دسته بندی: مدیریت

فرمت فایل: zip

تعداد صفحات: 16

حجم فایل: 14 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 16 صفحه

مؤلفه های گزینش نیروی انسانی چكیده در این مقاله مؤلفه های اصلی گزینش كاركنان برای شغلهای از پیش تعیین شده ذكر شده است كه پس از مصاحبه های مختلف و اطمینان از دارا بودن حداقل شرایط تصدی شغل از پیش تعیین شده، مورد گزینش و انتخاب قرار می‌گیرند.
توضیح : ارائه شده در سومین كنفرانس مدیران منابع انسانی ایران كلیدواژه : انضباط؛ جمع پذیری؛ مدیریت بحران؛ تسلط؛ نظارت پذیری؛ تطبیق 1- مقدمه از مهمترین وظایف مدیریت منابع انسانی جذب و بكار گیری افرادی است كه بهترین بازدهی را در مجموعه كاری داشته باشند.
در این راستا اقداماتی صورت می‌گیرد كه برای افراد تازه‌وارد با مصاحبه و آزمونهای مختلف از قبیل آزمون مهارت1و آزمون طبی2انجام می‌شود تا افرادی كه دارای شرایط مطلوب برای شغلهای از پیش تعیین شده هستند مشخص گردند.
پس از طی این مراحل مرحله گزینش بسیار سرنوشت‌ساز خواهد بود تا از بین افرادی كه تمامی آنها دست كم از حداقل شرایط3برخوردار هستند مناسبترین گزینه انتخاب شود.
در این مقاله مؤلفه‌های گزینش افراد را فارغ از نوع سازمان و تخصص فنی با شرایط كلی و فرا گیر بررسی می‌كنیم.
2- انضباط4 هماهنگی موجود بین افكار؛ گفتار و كردار یك فرد می‌تواند مشخصه‌ای از انضباط وی باشد.
هر چه تناسب بیشتری بین این مؤلفه‌ها برقرار باشد فرد مورد نظر دارای سازماندهی شخصیتی مطلوبتری خواهد بود و بازده بیشتری خواهد داشت.
2-1- تصمیم گیری مقدار شناخت یك فرد از قابلیتهای خود زمینه‌ای خواهد بود تا در صورت نیاز به تصمیم‌گیری بتواند با ایجاد یك مجموعه اطلاعات – قضاوت درستی را انجام دهد كه در صورت بروز این قضاوت از مرحله فكر به عمل منجر به اتخاذ تصمیم خواهد شد لذا لازمه یك تصمیم درست منبع اطلاعات و داشته‌های درست می‌باشد.
حال در این شرایط فرآیند تطبیق مسائل ذكر شده با شرایط پیرامونی و اقدام فرد اهمیت تصمیم گیری را مشخص می‌نماید كه در صورت عدم هماهنگی بین افكار و گفتار و افعال شخص پیامد‌های نامطلوبی را برای یك سیستم در بر خواهد داشت.
2-2- هدفمندی هدفمندی یك فرد در مجموعه نشان‌دهنده وجود برنامه است كه حداقل شرط لازم برای یك برنامه وجود طرح و نظم در اجرا می‌باشد.
فرد هدفمند شناخت نسبی درستی از مجموعه پیرامونی خود دارد و مقصدی را برای خود مشخص نموده است كه با توجه به مسیر انتخابی او می‌تواند از هدف او اطلاع پیدا كرد.
مجموعه اهداف یك فرد در مسائل گوناگون مهمترین مؤلفه آرمانهای شخص می‌باشد كه معمولا منشاء نیاز یا آرزو دارند.
2-3- تحلیلگری با جمع نمودن شرایط تصمیم گیری و مسائل موجود در هدفمندی نیاز به بررسی موضوع زمان – مكان و موقعیت می‌رسد كه در هر شرایط چگونه باید پیش رفت؟
این چگونگی با سازماندهی عوامل مختلف مشخص خواهد شد.
انبساط این موضوع در تمام طول برنامه نیاز به تحلیل همیشگی سیستم دارد تا در تلفیق متغیر‌ها تصمیم اتخاذ شده و هدف نهایی براثر عدم نظم فكری یا كرداری تعطیل نشود.
3- جمع‌پذیری5 انسان موجودی است اجتماعی كه خود به تنهایی قادر به تأمین نیازهای روحی و جسمی خود نیست و الزاماً در جمع همنوعان خود زندگی می‌كند پس مجموعه‌ای از انسانها كه با او زندگی می كنند باید به نیازهای یكدیگر پاسخگو باشند و مجموعه كاری نیز ا

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود مولفه های گزینش نیروی انسانی 17 ص ” نمودید تشکر می کنیم، در سایت مقاله طلایی انواع فایلها با کیفیت مناسب را می توانید پیدا کنید.

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود مولفه های گزینش نیروی انسانی 17 ص – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود مولفه های گزینش نیروی انسانی 17 ص;تحقیق مولفه های گزینش نیروی انسانی 17 ص;مقاله مولفه های گزینش نیروی انسانی 17 ص;مولفه های گزینش نیروی انسانی 17 ص

جعبه دانلود

برای خرید و دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *